S láskou k tradíciám

Môj príbeh

     Mojou záľubou už od mojich 13 rokov bola tvorba dámskeho oblečenia, no okolnosti mi nedovolili, aby som sa tejto záľube mohla venovať aj profesionálne. No túžba tvoriť ma sprevádzala po celý môj život. Šila som oblečenie hlavne pre seba, neskôr aj pre priateľov a nakoniec aj pre svoje deti.

Aj napriek tomu, že moja profesionálna kariéra sa uberala úplne iným smerom, na svoju záľubu som nikdy nezanevrela.

A zrazu to prišlo. Písal sa rok 2015 a ja som sa rozhodla svoj uponáhľaný život vymeniť za to, čo bolo môjmu srdcu najbližšie. Začala som tvoriť....

Mojimi prvými výtvormi boli skôr bytové doplnky – vankúše, deky, neskôr to boli kabelky, tašky, kozmetické taštičky, či vrecúška na bylinky. Aby som svoje výrobky trošku skrášlila, začala som ich zdobiť strojovou výšivkou. Keďže výrobky bolo treba aj predať, rozhodla som sa ich vystaviť v stánku na jarmoku. Výrobky sa páčili a ja som mala radosť z každého predaného kusu.

No predávať bolo potrebné po celý rok, rozhodla som sa preto otvoriť si v meste malý obchodík s dielničkou. Postupne som pridávala sortiment. Najprv to bol materiál, z ktorého som tvorila, čím sa môj predajný priestor začal napĺňať a bolo potrebné riešiť to. O rok neskôr prišlo prvé sťahovanie.

Zlom v mojej tvorbe nastal, keď si kamarátka mojej dcéry objednala skladanú sukňu. Vtedy vo mne skrsla myšlienka spojiť súčasnú módu s tradíciou. Začala som šiť skladané sukne s folklórnym vzhľadom a samozrejme predávať ich tradične na jarmokoch. Dopyt po nich bol taký veľký, že som nestíhala šiť. Musela som rozmýšľať ako ďalej.

K sukniam sa predsa nosia tričká a už to bolo. Tričká, ktoré som začala vyšívať, mali úspech.  K tomu som pridala folklórne blúzky a košele.

No a s tým ruka v ruke prišla aj potreba väčšieho priestoru. A bolo tu druhé sťahovanie.

Dnes svoje výrobky ako aj iný sortiment predávam v krásnych priestoroch starého mestského domu, ktorý jeho noví majitelia vkusne zrekonštruovali.

To najdôležitejšie nakoniec. Veľká vďaka patrí mojej najbližšej rodine  / manželovi, dcére a synovi /, bez pomoci ktorej by sa mi nepodarilo vybudovať môj, teda náš úspešný biznis.

A nemalá vďaka patrí aj mojim spokojným zákazníkom, ktorí mi dodávajú energiu už len tým, s akou radosťou si moje výrobky kupujú.